خشک کردن در خانه

Table of Contents

دستگاه میوه خشک کن خانگی

دستگاه میوه خشک کن خانگی مدت زمان زیادی نیست که به بازار عرضه شده اند. توسط این دستگاه ها می شود نیاز روزانه ی یک خانواده به خشکبار را تامین نمود. در ادامه با ما همراه باشید تا از مزیت ها و ویژگی های این دستگاه برقی و گازی بیشتر آشنا شوید.

میوه خشک شده، جزء جدایی ناپذیر مهمانی ها :

در فرهنگ ما ایرانی ها استفاده از میوه های خشک شده در مراسمات مختلف و اعیاد از جمله عید نوروز و شب یلدا جایگاه ویژه ای دارد. و به نحوی می توان گفت جزء جدایی ناپذیر مهمانی ها و دورهمی ها می باشد. بانو های با سلیقه ی ایرانی سعی دارند با کمک این خشکبار رنگ و لعاب ویژه ای به میهمانی ها ببخشند.

خشک کردن میوه از گذشته تا به امروز :

در قدیم الایام مادربزرگ ها برای سرگرم کردن نوه ها و خوش حال کردن آنها همیشه یک ظرف آجیل شیرین تشکیل شده از انواع و اقسام میوه های خشک شده داشتند.
روش آماده سازی این میوه های خشک شده به صورت دستی و سنتی بود. طوری که پس از جمع آوری، میوه شسته می شد و بر روی پارچه ای تمیز و در هوای آزاد زیر نور مستقیم خورشید خشک می شد.
مدت زمان خشک شدن این میوه ها قریب به یک هفته به طول می انجامید. مادربزرگ ها که نگران سلامت نوه های خود بودند برای تمیز کردن آلودگی هایی که ناشی از خشک شدن میوه در فضای باز بر روی خشکبار نشسته بود مجبور بودند که این میوه های خشک شده را مجدد بشویند که این امر خود از کیفیت میوه خشک شده می کاست.

کارخانه ی کوچک خانگی :

مدت زمان زیادی نیست که عده ای از صنعتگران که دغدغه ی سلامت و بهداشت داشتند دست به طراحی و ساخت دستگاه میوه خشک کن خانگی زدند. این وسیله ی کوچک و کم حجم که به وسیله نیروی الکتریسیته و گاز کار میکند. در واقع توانسته است کارخانه ی میوه خشک کنی را به خانه بیاورد با این تفاوت که دیگر خبری از حجم زیاد محصول نیست. بلکه شما می توانید بنا به میزان مصرفی که دارید میوه های مختلف را خشک و استفاده نمایید.

شروع یک کسب و کار نوپا :

همه ی ما در بین دوستان و آشنایان خود افراد زیادی را می شناسیم که همواره یک ایده ی خلاقانه برای راه اندازی یک کسب و کار جدید در ذهن دارند. این افراد به علت بلند پروازی ها و دید غیر واقع نگرانه ای که دارند اغلب با شکست مواجه می شوند. عدم موفقیت این افراد در کسب و کار نو پایشان اغلب می تواند به این علت باشد که چون کار را در مقیاس کوچک امتحان نکردند. پس از صرف هزینه های هنگفت برای راه اندازی متوجه می شوند که کارشان به اندازه ای که تصور می کردند سود آوری و بازدهی ندارد.

حال اگر شما ایده ی راه اندازی یک کارگاه بزرگ میوه خشک کنی دارید، توصیه می شود ابتدا با تهیه یک دستگاه میوه خشک کنی خانگی روش تولید و همچنین بازارکار را بسنجید تا متضرر نشوید. و با تخمین های دقیق تر درصد موفقیتتان را افزایش دهید.

مزیت های دستگاه میوه خشک کن خانگی

خشک کردن میوه در خانه و توسط دستگاه خشک کن خانگی میوه و سبزی مزیت های فراوانی دارد.

  • بزرگ ترین برتری میوه های خشک شده نسبت به نمونه های مشابه و موجود در بازار دارد، این است که فرد در خانه به صورت کامل ناظر بر تمام مراحل خشک شدن میوه است. و میتواند صحت و سلامت محصول تولیدی را کنترل و تایید کند.
  • مزیت دیگراین است که قیمت تمام شده ی میوه ای که در خانه خشک می شود. اصلا قابل مقایسه با فرآورده های موجود در بازار نیست. همین امر خود یک امتیاز مثبت و موثر جهت تهیه این دستگاه می باشد.
  • دیگر مزیت این دستگاه ها این است که اگر چند میوه ی درحال فساد در یخچال دارید. به جای دور ریختن آنها و اسراف، می توانید با صرف کمترین زمان یک خوراکی خوشمزه و مفید برای خود و عزیزانتان تهیه نمایید.

روش کار دستگاه میوه خشک کن خانگی :

 به قدری ساده است که هر فردی قادر به استفاده از آن است. و همین سادگی آن را بسیار کاربر پسند کرده و امروزه وجود یک دستگاه میوه خشک کن در هر خانه ای ضرورت دارد.
اگر بخواهیم به طور خلاصه روش کار با این دستگاه را شرح دهیم؛ باید گفت که در اولین قدم میوه ها را خوب بشویید. سپس اگر با پوست میوه مشکل دارید آن ها را پوست بگیرید. پس از آن باید هر میوه را به ورقه های نازک برش دهید. توجه داشته باشید که هرچه میوه سالم تر وسفت تر باشد کیفیت محصول تولیدی بیشتر است.

حال نوبت این رسیده که میوه های خرد شده را داخل سینی های دستگاه میوه خشک کن بچینید. دقت کنید که میوه ها روی هم قرار نگیرند. بعد از انجام این مراحل با روشن کردن دستگاه هوشمند شرکت که نیازی به بازرسی مجدد ندارد. پس از گذشت مدت زمانی کمتر از بیست و چهار ساعت شما چیپس های میوه ی خانگی که خود تولید کرده اید را می توانید نوش جان کنید.
در نهایت توصیه ما به هر کس که در حیاط خانه اش درخت میوه دارد و یا باغ کوچکی که دارد انواع درختان میوه را پرورش می دهد، این است که با خرید یک دستگاه میوه خشک کن خانگی، میوه های خشک شده را ارزان تر و بهداشتی تر از بازار تهیه کند. که قطعا مطابقت بیشتری با ذائقه ی خود و خانواده اش دارد.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *