میوه خشک عمده

میوه خشک کن اکباتان صنعت

میوه خشک عمده چه خواص و معایبی دارد؟  اکثر مردم به غلط بر این باورند که چیپس میوه یا همان میوه خشک خواص میوه تازه  را ندارد . و میوه خشک در صورت حرارت دیدن کلیه ویتامینش از بین میرود در پاسخ به این دوستان باید بگوییم خیر چیپس میوه خواص و ویتامین های بسیار بیشتری از میوه خام دارد  .  چون آب آن تبخیر شده و خلوص ویتامین و آنتزیمها در تولید میوه خشک بیشتر شده است.

میوه خشک عمده

البته این موضوع بستگی به خشک کردن میوه نیز دارد . اگر شما میوه ها را با دستگاه میوه خشک کن اصولی( دستگاه میوه خشک کن صنعتی هوشمند) خشک کنید .

در میوه خشک ، تمام ویتامین و آنزیم میوه حفظ میشود.

همچنین همان رنگ و بو و مزه میوه را بخوبی حفظ میکند . اما تولید میوه خشک عمده با دستگاه ساخته شده توسط افراد متقلب و نامرغوب نه تنها به شما چیپس میوه تحویل نمیدهد . بلکه به شما ضرر و زیان مالی بسیار زیادی را نیز وارد می کند .

تولید میوه خشک عمده و چیپس میوه به روش غیر اصولی .

دستگاه میوه خشک کن صنعتی باید توانایی خشک کردن هر محصولی را داشته باشد . بدون آنکه کاربر دچار زحمت اضافه شود و مجبور باشد مدام به دستگاه میوه خشک کن سرکشی بکند و جای سینی هارا عوض بکند.  و یا نیاز باشد دستگاه خشک کن میوه ساعات بسیار طولانی روشن باشد . و در نهایت هم محصول باکیفیتی تولید نشود.  دستگاه هایی که از روی بقیه کپی میشوند بسیار ناکارآمد هستند . چون فقط از نظر نظر ظاهری کپی شده اند .

به دلیل مشکلات فنی ممکن است دمای زیادی را به میوه ها برای خشک شدن بدهد. و آنزیمها و ویتامینها و بافت میوه را کاملا از بین ببرد .

خشک کردن توت چگونه انجام میشود؟

دستگاه خشک کن توت

چیپس میوه در واقع همان میوه خشک شده میباشد که طعم ، رنگ ، ویتامین های موجود در میوه را دارد. چیپس میوه همانند میوه انواع مختلفی دارد مثل : چیپس هلو ،  آناناس خشک ، چیپس میوه انبه ، چیپس میوه شلیل و…. که هر کدام از این چیپس میوه ها طعم و مزه کاملا خوشمزه ای دارند . خرید میوه خشک عمده در دنیای امروز چیپس میوه یکی از سالم ترین تنقلات محسوب میشود همانطور که میدانید امروزه تنقلات بسیار زیادی وجود دارد مثل چیپس ، پفک ، پاستیل و… .

قبل از خرید دستگاه میوه خشک کن صنعتی یا خانگی به اصالت کالا توجه نمایید .

تولید میوه خشک عمده

امروزه ما روش های مختلفی برای تولید میوه خشک داریم . یکی از این روش ها که معمولا میتوانیم به آن اشاره کنیم . تولید میوه خشک به کمک نور آفتاب است . این روش یک روش کاملا سنتی است. در این روش میوه ها را در معرض تابش نور آفتاب قرار میدهند تا میوه خشک شود .روش خشک کردن سنتی  یکی از روش های غلط برای تولید میوه خشک عمده و سبزی خشک میباشد .

این روش معمولا انواع بیماری ها را به دنبال دارد . در روش سنتی میوه ها یا کپک میزنند و یا کرم میزنند .چرا که ، فضای آزاد پر از باکتری و ویروس است . مثلا شما یک سیب را اسلایس کنید . و چند روز در معرض نور آفتاب قرار دهید بعد از چند روز آن میوه دیگر قابل استفاده نمیباشد .

دستگاه خشک کن موز خانگی برای خشک کردن موز به هنگام استفاده از این روش­ها به دمای دستگاهتان توجه کنید که از 57 درجه بالاتر نرود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *