تولید میوه خشک

درآمد میوه خشک کنی و سود تولید میوه خشک و سبزی خشک و چیپس میوه اکباتان صنعت

درآمد میوه خشک کنی و سود تولید میوه خشک و سبزی خشک و چیپس میوه اکباتان صنعت


تهیه و تولید میوه خشک و خشک کردن میوه و سبزیجات با دستگاه سود و درآمد بسیار خوبی دارد چون خواص میوه خشک در این روش حفظ میشود و نگهداری میوه خشک نیز به مدت طولانی ممکن میشود. با توجه به صادرات میوه خشک به کشورهای عربی و اروپایی ، بازار فروش چیپس میوه هم در چند سال گذشته رونق زیادی پیدا کرده است. چیپس میوه یا همان خشک کردن میوه و سبزیجات با دستگاه کاملا هوشمند یکی از روش هایی است که جهت حفظ و نگهداری میوه و یا سبزیجات، به مدتی طولانی به کار می رود.

امروزه ، انواع میوه ها را می توان به وسیله دستگاه میوه خشک کن به آسانی و کاملا بهداشتی خشک کرد و با خیالی آسوده مصرف کرد. همچنین می توان به وسیله آفتاب مستقیم و یا در معرض هوا، درست کرد.

درآمد میوه خشک کنی و سود تولید میوه خشک و سبزی خشک و چیپس میوه اکباتان صنعت

شغل تولید میوه خشک

درآمد و سود تولید میوه خشک بسیار خوب است و یکی از مشاغل پرسود است. در حقیقت بهتر است چیپس های میوه را جایگزینی برای تنقلات غیراستاندارد و فاقد غنای تغذیه ای موجود در بازار، همچون چیپس سیب‌زمینی پفک و کیک بنمایید. بانوان عزیز خانه دار بسیار از این شغل استقبال کرده اند و به عنوان اشتغال خانگی پردآمد در این زمینه فعالیت خوبی دارند.

نکته منفی تنقلاتی از این قبیل این است که برای مثال دیده شده که بخش زیادی از چیپس‌های سیب‌زمینی از روغن‌های غیراستاندارد و غیربهداشتی تولید می‌شود که می‌توانند سلامت کودکان و سالمندان را به خطر بیندازند.بد نیست بدانید که چیپس میوه اگر به طور اصولی و علمی تهیه شود. قسمت اعظم ویتامین‌های موجود در میوه تازه را در خود حفظ کرده است. بنابراین همین امتیاز آن را در بین تمام سلایق غذایی به یکی از سالم‌ترین و دلپذیرترین گزینه های خوراکی‌ها تبدیل کرده است.

سود و درآمد میوه خشک چقدر است؟

سود تولید میوه خشک به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله:

  1. نوع میوه: قیمت میوه‌های مختلف متفاوت است. میوه‌های خشک شده گران‌تر از میوه‌های تازه هستند.
  2. روش خشک کردن میوه و سبزیجات: روش‌های مختلف خشک کردن میوه‌ها هزینه‌های متفاوتی دارند.
  3. هزینه‌های تولید: هزینه‌های تولید شامل :نیروی کار، انرژی و غیره می‌شود.
  4. هزینه‌های مواد اولیه، 
  5. بازاریابی و فروش: اگر بتوانید محصولات خود را با قیمت مناسب و به بازارهای مناسب عرضه کنید، سود بیشتری خواهید برد.

به طور کلی، می‌توان گفت که سود میوه خشک می‌تواند بین 50 تا 200 درصد باشد. به عنوان مثال، اگر شما 7 کیلو سیب را کیلویی 5000 تومان خریداری کنید و از آن 1 کیلو سیب خشک تهیه کنید و سیب خشک را کیلویی 100.000 تومان بفروشید، سود ناخالص شما به ازای هر کیلو سیب خشک 75.000 تومان خواهد بود. اگر هزینه‌های تولید شما 10000 تومان در هر کیلو سیب خشک باشد، سود خالص شما 65.000 تومان در هر کیلو سیب خشک خواهد بود.

چگونه میتوان از تولید میوه خشک درآمد بیشتری داشت؟

می‌توان گفت که تولید میوه خشک یک کسب و کار پر سود است. البته، برای موفقیت در این کسب و کار، باید به عواملی مانند انتخاب نوع میوه مناسب، روش خشک کردن مناسب، بازاریابی و فروش مناسب توجه کنید.

در اینجا چند نکته برای افزایش درآمد تولید میوه خشک آورده شده است:

از میوه‌های تازه و باکیفیت استفاده کنید.
روش‌های خشک کردن کارآمد استفاده کنید.
از تجهیزات و ماشین‌آلات مدرن استفاده کنید.
بازاریابی و فروش محصولات خود را به صورت حرفه‌ای انجام دهید.
با رعایت این نکات می‌توانید سود تولید میوه خشک خود را افزایش دهید.

میوه خشک چه خواص و معایبی دارد؟  اکثر مردم به غلط بر این باورند که چیپس میوه یا همان میوه خشک خواص میوه تازه  را ندارد و میوه خشک در صورت حرارت دیدن کلیه ویتامینش از بین میرود اما در پاسخ به این دوستان باید بگوییم خیر. چیپس میوه خواص و ویتامین های بسیار بیشتری از میوه خام دارد. چون آب آن تبخیر شده و خلوص ویتامین و آنتزیمها در تولید میوه خشک بیشتر شده است. البته این موضوع بستگی به خشک کردن میوه نیز دارد . 

اگر شما میوه ها را با دستگاه میوه خشک کن اصولی( دستگاه میوه خشک کن صنعتی هوشمند) خشک کنید. همچنین همان رنگ و بو و مزه میوه را بخوبی حفظ میکند.

اما تولید میوه خشک عمده با دستگاه ساخته شده توسط افراد متقلب و نامرغوب نه تنها به شما چیپس میوه تحویل نمیدهد . بلکه به شما ضرر و زیان مالی بسیار زیادی را نیز وارد می کند.

طرز تهیه میوه خشک و چیپس میوه

  1. سنتی: یکی از این روش ها که معمولا میتوانیم به آن اشاره کنیم تولید میوه خشک به کمک نور آفتاب است . این روش یک روش کاملا سنتی است. در این روش میوه ها را در معرض تابش نور آفتاب قرار میدهند تا میوه خشک شود .روش خشک کردن سنتی  یکی از روش های غلط برای تولید میوه خشک عمده و سبزی خشک میباشد.
    این روش معمولا انواع بیماری ها را به دنبال دارد . در روش سنتی میوه ها یا کپک میزنند و یا کرم میزنند .چرا که ، فضای آزاد پر از باکتری و ویروس است . مثلا شما یک سیب را اسلایس کنید و چند روز در معرض نور آفتاب قرار دهید بعد از چند روز آن میوه دیگر قابل استفاده نمیباشد.
  2. دستگاه خشک کن: روند کار به این شکل است که به وسیله حرارت دادن توسط دستگاه، همه آب موجود در میوه از بین می رود و میوه های ورقه ورقه شده، به شکل خشک و متراکم و البته پر انرژی، باقی می ماند. میوه خشک و یا همان چیپس میوه، در قیاس با نمونه تازه همان میوه، از ماندگاری بالاتری برخوردار است، به طوریکه می توان بعد از گذشتن فصل آن میوه، از نمونه خشک آن به خوبی استفاده کرد. تولید میوه خشک با دستگاه میوه و سبزی خشک کن واقعی و کارآمد بهترین روش تولید میوه خشک است . که میتوان از سلامت محصول مطمئن بود .

خشک کردن با آفتاب

لازم به ذکر است که درگذشته نیز جهت نگهداری میوه و سبزی‌ها به مدت طولانی آن ها را تبدیل به چیپس خشک می‌کردند. البته در مقام مقایسه، بافت و طرز خشک کردن میوه در زمان گذشته با امروز فرق هایی داشته است.

مثلا در گذشته از آفتاب برای خشک‌کردن میوه و سبزی استفاده می‌شده اما امروز با دستگاه میوه خشک کن از اکثر میوه‌ها می‌توان چیپس میوه تهیه کرد و هر کدام از انان هم طعم متمایزی را نسبت به بقیه دارند که قادرند تا سلایق مختلف را تامین نمایند.

جالب است بدانیم که ماندگاری میوه خشک یا همان چیپس میوه در قیاس با میوه تازه، بیشتر است و برخی افراد به ویژه خانم های خانه دار قبل از آنکه میوه‌ها در داخل یخچال خراب شوند آنها را به میوه خشک تبدیل می کنند که روش این کار هم بسیار ساده می باشد.

تولید میوه خشک و سبزی خشک با دستگاه های خشک کن صنعتی اکباتن صنعت

فرق میوه خشک و چیپس میوه در چیست؟

در واقع فرقی بین چیپس میوه و میوه خشک نیست و یکی هستند. و طرز تهیه میوه خشک و چیپس میوه دقیقاً مشابه به هم است.ضمناً در هر 2 میوه‌های یکسان به کار می‌رود ، بنابراین اینکه برخی فکر می‌کنند چیپس میوه و میوه خشک با یکدیگر تفاوت دارند صحیح نیست چیپس میوه در واقع همان میوه خشک شده میباشد که طعم ، رنگ ، ویتامین های موجود در میوه را دارد. چیپس میوه همانند میوه انواع مختلفی دارد مثل : چیپس هلو ،  آناناس خشک ، چیپس میوه انبه ، چیپس میوه شلیل و…. که هر کدام از این چیپس میوه ها طعم و مزه کاملا خوشمزه ای دارند.

5 راه جلوگیری از سیاه شدن میوه خشک

امروزه تنقلات بسیار زیادی وجود دارد مثل چیپس ، پفک ، پاستیل و… اما همانطور که میدانید چیپس میوه یکی از سالم ترین تنقلات محسوب میشود..

فروشگاه های اینترنتی و آنلاینی را که در حوزه میوه خشک فعالیت دارند، بیابیم و از آنها خریداری کنیم. در واقع، با خرید غیر حضوری از فروشگاه های اینترنتی، علاوه بر اینکه در زمان صرفه جویی می کنیم، سلامت خود را نیز حفظ می کنیم. در خرید اینترنتی میوه خشک، این امکان فراهم است که کیفیت و قیمت محصول را مقایسه کنید و خرید بهتری داشته باشید، و میوه خشک منتخب خود را در بسته بندی های کاملا بهداشتی، درب منزل تحویل بگیرید.

خواص میوه خشک

میوه خشک، نسبت به میوه تازه، کالری و ویتامین و قند بالاتری دارد. طعم بهتری دارد. به علت اینکه رطوبت از میوه خشک گرفته شده، معده ما قادر خواهد بود که حجم بیشتری از آن را در خود جای دهد، و به همین علت است که ما حس می کنیم با خوردن میوه خشک، انرژی بیشتر و قند بیشتری دریافت کرده ایم.از نظر ارزش غذایی، هر کیلو میوه خشک یا همان چیپس میوه، حدودا هفت برابر بیشتر از میوه تازه ارزش غذایی دارد.

میوه خشک سرشار از ریز مغذی های مختلف است

دارای فیبر است و آنتی اکسیدان فراوانی دارد. جالب است بدانید، در انواع مختلف میوه خشک، موز خشک شده، خرمالوی خشک شده و انجیر خشک، جزء پرکالری ترین ها هستند و کیوی خشک، کم کالری ترین میوه می باشد.
فواید میوه خشک خیلی زیاد است. و جزء میان وعده های مقوی و مناسب به شمار می رود . و برای رفع حس گرسنگی در طول روز بسیار مناسب است.

اما در نظر داشته باشید که مصرف بیش از اندازه میوه خشک، می تواند مضراتی را برای بدن شما به همراه داشته باشد. یکی از مهم ترین مضراتی که میوه خشک به همراه دارد. این است که انرژی زیادی دارد و در عین حال، حجم کمی دارد، همین موضوع موجب می شود که قند خون افزایش پیدا کند و در نتیجه، اضافه وزن به همراه داشته باشد.

روش و شرایط نگهداری میوه خشک چیست ؟

در نظر داشته باشید که خشکبار به طور کلی، سرعت و قدرت جذب بالایی در جذب رطوبت محیط اطراف خود دارند. همچنین معمولا مورد علاقه حشرات نیز هستند. و به همین علت نیز مورد حمله حشرات قرار می گیرند و یا ممکن است لارو بزنند.

بنابراین به دلایلی که گفته شد، جهت نگهداری از میوه های خشک شده، بهتر است که از ظروف شیشه ای و پلاستیکی که بهداشتی هستند، استفاده کنید. توجه کنید که همیشه این محصولات را می بایست در جای خشک، خنک و به دور از رطوبت و گرما نگهداری کنید.

خرید از فروشگاه های معتبر انجام بدید.

معمولا، در بازار میوه خشک را به شکل فله ای و یا در بسته بندی های ساده و بدون لیبل ارائه می دهند. این نوع از فروش، جامعه هدف گسترده ای پیدا کرده است، اما مسئله حائز اهمیت در اینجا این است که این نوع از محصولات، از لحاظ سلامت و کیفیت معتبر و مورد تایید نیستند و قیمت هایی که برای آنها در نظر گرفته شده است، گاها بسیار بالا و نامعقول می باشد.

به همین جهت، اگر برای خرید میوه خشک از بازار، اطمینان ندارید و سلامت و بهداشت میوه خشک برایتان مهم است، پیشنهاد ما به شما این است که به سایت و یا اپلیکیشن فروشگاه های اینترنتی معتبر مراجعه کنید و سپس اقدام به خرید بنمایید.

معمولا میوه خشک های ارائه شده در اکثر این فروشگاه ها، دارای مجوزهای بهداشتی هستند که تاریخ تولید و تاریخ انقضا در آنها درج شده است و به شکل مستقیم از تولید کنندگان اصلی و کارخانجات معتبر، تهیه و عرضه می شوند.
یادتان نرود که میوه خشک از حساسیت بالایی برخوردار است، پس مراقب سلامت خود و اطرافیانتان باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *