دستگاه خشک کن توت فرنگی

عمل دستگاه خشک کن توت فرنگی هوشند اکباتان صنعت به این صورت است که ابتدا محصول جمع آوری شده را بر روی سینی های دستگاه با فاصله ی منظم درون دستگاه قرار میدهند. سپس با حرارت غیر مستقیم و همه جانبه ای که ناشی از سوخت های گازوییل و گاز ویا برق با ولتاژ بالا می باشد، توت های تازه شروع به خشک شدن تدریجی می کنند. و پس از مدت زمان کوتاهی توت های خشک با کمترین میزان آلودگی و تغییر رنگ آماده بسته بندی و عرضه به بازار می گردد. این دستگاه ها بسته به ظرفیت و ابعادی که دارند قادر به تولید محصول از چند کیلو تا چند تن می باشند.

دستگاه توت خشک کن

عمل دستگاه توت خشک کن هوشند اکباتان صنعت به این صورت است که ابتدا محصول جمع آوری شده را بر روی سینی های دستگاه با فاصله ی منظم درون دستگاه قرار میدهند. سپس با حرارت غیر مستقیم و همه جانبه ای که ناشی از سوخت های گازوییل و گاز ویا برق با ولتاژ بالا می باشد، توت های تازه شروع به خشک شدن تدریجی می کنند. و پس از مدت زمان کوتاهی توت های خشک با کمترین میزان آلودگی و تغییر رنگ آماده بسته بندی و عرضه به بازار می گردد.

دستگاه توت خشک کن دستگاه خشک کن توت فرنگی

این دستگاه ها بسته به ظرفیت و ابعادی که دارند قادر به تولید محصول از چند کیلو تا چند تن می باشند.از این دستگاه علاوه بر خشک کردن توت میتوانید در زمینه خشک کردن آنگور و تهیه کشمش هم استفاده کنید و در مدت چند ساعت محصولات را خشک کنید.

همچنین کشاورزان سیر میتوانند برای خشک کردن سیر از این دستگاه استفاده کنند یا برای خشک کردن هرگونه موادخوراکی یا غیرخوراکی دیگر. اطلاعات محصولات شرکت اکبتان صنعت تنها تولید کنند دستگاه های میوه و سبزی خشک کن هوشمند جهت خشک کردن میوه و سبزیجات.

خشک کردن توت فرنگی با دستگاه

دستگاه خشک کن توت فرنگی مدت زمان زیادی نیست که به بازار عرضه شده. همین امر خود یک امتیاز مثبت به شمار می آید . چراکه، با استفاده از دستگاه های خشک کن هوشمند شرکت اکباتان صنعت در دو کلاس صنعتی و خانگی میتوانید تمایز چشمگیری بین محصول خود و سایر رقبا ایجاد کنید. که این خود برگ برنده ای برای سود آوری روز افزون شما می باشد.


پیشنهاد به شما: چگونه معایب و مزایای دستگاه خشک کن را بشناسیم؟


میوه خشک توت از گذشته تا به امروز:

میوه خشک توت یکی از میوه خشک هایی هست که از قدیم و به صورتی سنتی و به کمک آفتاب خشک و فرآوری میشده. توت از گذشته های دور تاکنون مرسوم است که مردمان محلی و باغداران میوه های فصلی که مختص یک بازه زمانی خاص می باشند و یکبار در سال به بار می نشینند را جمع آوری کنند. و با خشک کردن این میوه ها تلاش دارند تا بتوانند در فصول دیگر سال نیز از فواید و خواص این محصولات بهره ببرند.

دستگاه توت خشک کن دستگاه خشک کن توت فرنگی

با گسترش و پیشرفت تکنولوژی، صنعت گران به این فکر افتادن که با طراحی و ساخت دستگاه های توت خشک کن، فرایند خشک کردن میوه وسبزیجات را تسریع بخشند . و همچنین کیفیت این محصولات را از لحاظ شاخص های بهداشتی ارتقا دهند. در ادامه با ما همراه باشید تا در رابطه با دستگاه خشک کن توت اطلاعات جامع و مفصلی به شما ارائه دهیم.


لیست قیمت میوه و سبزی خشک کن اکباتان صنعت


ویژگی های درخت توت :

درخت توت دارای ویژگی های متعددی است؛

  • از جمله ی این ویژگی ها میتوان به این اشاره کرد که درخت توت بسیار مقاوم و سازگار با هر نوع آب و هوایی است. طوری که بیشتر درختان تزیینی فضاهای سبز شهری را این نوع پوشش گیاهی تشکیل داده است.
  • در افسانه های دور آمده است که هیچ آفتی نمی تواند به محصولات درخت توت آسیب برساند. پس محصولات این درختان برای رشد بهتر نیاز به هیچ گونه آفت کشی ندارند و همانطور که مشاهده می شود در اکثر خیابان های شهری با وجود آلودگی های فراوان هر ساله این درختان به بار می نشینند.

درخت توت

  • دیگر خصیصه ی این درخت ارتفاع زیاد شاخه ها و همچنین پهن بودن برگ های آن است که سبب شکل گیری سایه در آفتاب داغ تابستان می باشد . این ویژگی ها سبب شده اند که درختان تنومند توت برتری های بسیاری نسبت به سایر درختان گلدار تزیینی داشته باشند.
    طبق آمار ارائه شده این طور گفته شده است که بیشترین درخت توت در کشور ایران یافت می شود.
  • باغداران ایرانی استفاده های متعددی از میوه و برگ درختان توت می کنند. برگ های پهن توت غذای مناسبی برای رشد و پرورش کرم های ابریشم می باشد و میوه های این درخت نیز به مصارف مختلفی می رسد. چراکه می توان هم میوه توت را از درخت چید و استفاده کرد، هم می توان با اصول خاص از شیره ی مغذی این میوه بهره برد و در نهایت نیز می توان با خشک کردن توت جایگزین مناسبی برای قند های مصنوعی به وجود آورد که بسیار لذیذتر و سالم تر نیز می باشد.

خشک کردن توت فرنگی

فراوانی توت در کشور ایران صنعت گران را به این فکر وا داشت تا محصولی تولید کنند که بتواند پاسخگوی حجم وسیعی از متقاضیان مشتقات توت باشد. طراحی و ساخت دستگاه خشک کن توت بستری را فراهم کرده که علاوه بر محلیان، مردمان سایر کشور ها نیز از این میوه ی پر خاصیت بهره ببرند. استفاده از دستگاه میوه یا سبزی خشک کن با تولید انبوه محصول با کیفیت، می تواند به عنوان یک فرصت اقتصادی پر سود به شمار آید. که با فروش و صادرات توت خشک، منفعت بسیاری عاید باغداران می گردد.

روش های خشک کردن میوه و سبزیجات (میوه خشک توت) :

در کل دو روش عمده جهت خشک کردن توت موجود می باشد؛ روش سنتی که بیشتر در گذشته ها مرسوم بوده است و روش نوین و صنعتی که با استفاده از دستگاه های خشک کن به تازگی رواج یافته اند.

روش سنتی خشک کردن توت فرنگی :

همانطور که میدانید میوه ی توت انواع مختلفی دارد. توت های سیاه و قرمز بیشتر برای تهیه ی مربا ها استفاده می شوند و توت های سفید نیز به مصارفی همچون تهیه توت خشک و شیره ی توت می رسند.

در روش های سنتی برای خشک کردن میوه ها از جمله توت از ابزار خاصی استفاده نمی شود. اغلب روش کار به این صورت است که توت پس از به ثمر رسیدن جمع آوری نمی شود . و همانطور که روی شاخه ی درخت است توسط نور مسقیم خورشید خشک می شود. پس از خشک شدن کامل محصول، پارچه ی تمیزی زیر درخت توت پهن می شود و توت خشک جمع آوری می گردد.

https://ekbatansanat.com/%d8%ae%d8%b1%db%8c%d8%af-%d9%85%db%8c%d9%88%d9%87-%d8%ae%d8%b4%da%a9/

برتری های توت خشک کن صنعتی (با استفاده از دستگاه) بر روش سنتی :

  1. در روش های سنتی به دلیل تابش مستقیم نور خورشید، رنگ توت خشک به رنگ قهوه ای تیره در می آید. که جلوه ی زیبایی برای عرضه در بازار های جهانی ندارد.
  2. اما فرآورده های دستگاه های خشک کن صنعتی یا خانگی به دلیل هوشمند بودن، از لحاظ زیبایی شناختی در درجه ی بالاتری قرار دارند و  دچار تغییر رنگ نمی شوند. چراکه با حرارت غیر مستقیم خشک شده اند.
  3. توتی که بر روی شاخه ی درخت خشک می شود چون در معرض هوای آزاد قرار دارد آلودگی های بسیاری به خود جذب می کند. و از لحاظ استاندارد های بهداشتی دارای درجه و کیفیت پایین تری نسبت به فرآورده های دستگاه های میوه و سبزی خشک کن اکباتان صنعت می باشد.
  4.  در مدت زمان یکسان، حجم محصولی که از روش صنعتی بدست می آید قابل مقایسه با فرآورده ی سنتی نیست. همین امر سبب شده است که در مدت زمان کم سود بسیاری عاید افرادی شود. که روش صنعتی را در پیش گرفتند. و هم انگیزه ای برای استفاده از دستگاه خشک کن توت و کنار گذاشتن شیوه های دیر بازده قدیمی شود.

علی بابا

دستگاه توت خشک کن دستگاه خشک کن توت فرنگی

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *