دستگاه خشک کن توت

دستگاه خشک کن توت

دستگاه خشک کن توت مدت زمان زیادی نیست که به بازار عرضه شده..همین امر خود یک امتیاز مثبت به شمار می آید . چراکه، با استفاده از دستگاه های خشک کن هوشمند شرکت اکباتان صنعت در دو کلاس صنعتی و خانگی میتوانید تمایز چشمگیری بین محصول خود و سایر رقبا ایجاد کنید. که این خود برگ برنده ای برای سود آوری روز افزون شما می باشد.

ماشین آلات چیپس میوه اکباتان صنعت چرا پرطفدار است؟

میوه خشک توت از گذشته تا به امروز:

میوه خشک توت یکی از میوه خشک هایی هست که از قدیم و به صورتی سنتی و به کمک آفتاب خشک و فرآوری میشده. توت از گذشته های دور تاکنون مرسوم است که مردمان محلی و باغداران میوه های فصلی که مختص یک بازه زمانی خاص می باشند و یکبار در سال به بار می نشینند را جمع آوری کنند. و با خشک کردن این میوه ها تلاش دارند تا بتوانند در فصول دیگر سال نیز از فواید و خواص این محصولات بهره ببرند.
با گسترش و پیشرفت تکنولوژی، صنعت گران به این فکر افتادن که با طراحی و ساخت دستگاه های میوه خشک کن، فرایند خشک کردن میوه وسبزیجات را تسریع بخشند . و همچنین کیفیت این محصولات را از لحاظ شاخص های بهداشتی ارتقا دهند. در ادامه با ما همراه باشید تا در رابطه با دستگاه خشک کن توت اطلاعات جامع و مفصلی به شما ارائه دهیم.

لیست قیمت میوه و سبزی خشک کن اکباتان صنعت

ویژگی های درخت توت :

درخت توت دارای ویژگی های متعددی است؛

  • از جمله ی این ویژگی ها میتوان به این اشاره کرد که درخت توت بسیار مقاوم و سازگار با هر نوع آب و هوایی است. طوری که بیشتر درختان تزیینی فضاهای سبز شهری را این نوع پوشش گیاهی تشکیل داده است.
  • در افسانه های دور آمده است که هیچ آفتی نمی تواند به محصولات درخت توت آسیب برساند. پس محصولات این درختان برای رشد بهتر نیاز به هیچ گونه آفت کشی ندارند و همانطور که مشاهده می شود در اکثر خیابان های شهری با وجود آلودگی های فراوان هر ساله این درختان به بار می نشینند.

 

درخت توت

  • دیگر خصیصه ی این درخت ارتفاع زیاد شاخه ها و همچنین پهن بودن برگ های آن است که سبب شکل گیری سایه در آفتاب داغ تابستان می باشد . این ویژگی ها سبب شده اند که درختان تنومند توت برتری های بسیاری نسبت به سایر درختان گلدار تزیینی داشته باشند.
    طبق آمار ارائه شده این طور گفته شده است که بیشترین درخت توت در کشور ایران یافت می شود.
  • باغداران ایرانی استفاده های متعددی از میوه و برگ درختان توت می کنند. برگ های پهن توت غذای مناسبی برای رشد و پرورش کرم های ابریشم می باشد و میوه های این درخت نیز به مصارف مختلفی می رسد. چراکه می توان هم میوه توت را از درخت چید و استفاده کرد، هم می توان با اصول خاص از شیره ی مغذی این میوه بهره برد و در نهایت نیز می توان با خشک کردن توت جایگزین مناسبی برای قند های مصنوعی به وجود آورد که بسیار لذیذتر و سالم تر نیز می باشد.

 

دستگاه خشک کن توت

 

خشک کردن توت

فراوانی توت در کشور ایران صنعت گران را به این فکر وا داشت تا محصولی تولید کنند که بتواند پاسخگوی حجم وسیعی از متقاضیان مشتقات توت باشد. طراحی و ساخت دستگاه خشک کن توت بستری را فراهم کرده که علاوه بر محلیان، مردمان سایر کشور ها نیز از این میوه ی پر خاصیت بهره ببرند. استفاده از دستگاه میوه یا سبزی خشک کن با تولید انبوه محصول با کیفیت، می تواند به عنوان یک فرصت اقتصادی پر سود به شمار آید. که با فروش و صادرات توت خشک، منفعت بسیاری عاید باغداران می گردد.

روش های خشک کردن میوه و سبزیجات (میوه خشک توت) :

در کل دو روش عمده جهت خشک کردن توت موجود می باشد؛ روش سنتی که بیشتر در گذشته ها مرسوم بوده است و روش نوین و صنعتی که با استفاده از دستگاه های خشک کن به تازگی رواج یافته اند.

روش سنتی:

همانطور که میدانید میوه ی توت انواع مختلفی دارد. توت های سیاه و قرمز بیشتر برای تهیه ی مربا ها استفاده می شوند و توت های سفید نیز به مصارفی همچون تهیه توت خشک و شیره ی توت می رسند.
در روش های سنتی برای خشک کردن میوه ها از جمله توت از ابزار خاصی استفاده نمی شود. اغلب روش کار به این صورت است که توت پس از به ثمر رسیدن جمع آوری نمی شود . و همانطور که روی شاخه ی درخت است توسط نور مسقیم خورشید خشک می شود. پس از خشک شدن کامل محصول، پارچه ی تمیزی زیر درخت توت پهن می شود و توت خشک جمع آوری می گردد.

دستگاه خشک کن توت

عمل دستگاه توت خشک کن هوشند اکباتان صنعت به این صورت است که ابتدا محصول جمع آوری شده را بر روی سینی های دستگاه با فاصله ی منظم درون دستگاه قرار میدهند. سپس با حرارت غیر مستقیم و همه جانبه ای که ناشی از سوخت های گازوییل و گاز ویا برق با ولتاژ بالا می باشد، توت های تازه شروع به خشک شدن تدریجی می کنند. و پس از مدت زمان کوتاهی توت های خشک با کمترین میزان آلودگی و تغییر رنگ آماده بسته بندی و عرضه به بازار می گردد. این دستگاه ها بسته به ظرفیت و ابعادی که دارند قادر به تولید محصول از چند کیلو تا چند تن می باشند.

https://ekbatansanat.com/%d8%af%d8%b3%d8%aa%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%ae%d8%b4%da%a9-%da%a9%d9%86-%d9%85%db%8c%d9%88%d9%87-%d9%87%d9%88%d8%b4%d9%85%d9%86%d8%af/

 

 

اطلاعات محصولات شرکت اکبتان صنعت تنها تولید کنند دستگاه های میوه و سبزی خشک کن هوشمند جهت خشک کردن میوه و سبزیجات.

 

 

 

خرید میوه خشک

 

برتری های توت خشک کن صنعتی (با استفاده از دستگاه) بر روش سنتی :

  1. در روش های سنتی به دلیل تابش مستقیم نور خورشید، رنگ توت خشک به رنگ قهوه ای تیره در می آید. که جلوه ی زیبایی برای عرضه در بازار های جهانی ندارد.
  2. اما فرآورده های دستگاه های خشک کن صنعتی یا خانگی به دلیل هوشمند بودن، از لحاظ زیبایی شناختی در درجه ی بالاتری قرار دارند و  دچار تغییر رنگ نمی شوند. چراکه با حرارت غیر مستقیم خشک شده اند.
  3. توتی که بر روی شاخه ی درخت خشک می شود چون در معرض هوای آزاد قرار دارد آلودگی های بسیاری به خود جذب می کند. و از لحاظ استاندارد های بهداشتی دارای درجه و کیفیت پایین تری نسبت به فرآورده های دستگاه های میوه و سبزی خشک کن اکباتان صنعت می باشد.
  4.  در مدت زمان یکسان، حجم محصولی که از روش صنعتی بدست می آید قابل مقایسه با فرآورده ی سنتی نیست. همین امر سبب شده است که در مدت زمان کم سود بسیاری عاید افرادی شود. که روش صنعتی را در پیش گرفتند. و هم انگیزه ای برای استفاده از دستگاه خشک کن توت و کنار گذاشتن شیوه های دیر بازده قدیمی شود.

علی بابا

میوه خشک کن

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
14 ⁄ 2 =


شما از هر تولید کننده دستگاه خشک کن میوه و سبزی این سوال رو بپرسید. قطعا و بدون شک به شما میگه عالیه.

حتی اگه شغل بدی باشه به شما میگه عالیه برای اینکهباید شمارو ترغیب بکنه برای خرید دستگاه. مطمئن باشید هیچ فروشنده دستگاهی نمیگه کار خوبی نیست و دستگاه نخرید.

اگه از تولید کنندگان میوه خشک و چیپس میوه هم بپرسید. ممکنه به شما بگه اصلا کار خوبی نیست و کلی ناله کنه ازین شغل.

چون نمیخواد شما هم تولید کنید و رغیبش بشید. اما اگه شغل بدی بود خودش هم تولید نمیکرد. متاسفانه فکر بعضی افراد به این صورته.

بنابراین ملاک شما بررسی های خودتون باشه. نه تعریف منه تولید کننده خشک کن میوه معیار تصمیم شما باشه نه ناله و زاری تولید کننده های میوه خشک. 

من کلیدها رو بهتون میدم و خودتون بررسی کنید و نتیجه گیری کنید. 

۱ – عرضه و تقاضارو بسنجید. اما نه محدود در شهر یا روستای خودتون.

محصولات این شغل ( میوه خشک ، سبزی خشک صیفیجات خشک ، و …)  بخاطر ماندگاری بلند مدت به کشورهای زیادی صادر میشه. روسیه ،کشورهای عربی و چندکشور آفریقایی… و الان هم روی بازار اروپا بسیار داره کار میشه. بنابراین هرچقدر هم عرضه زیاد باشه بازهم تقاضا بالاتر هست.

۲ – قیمت تمام شده هر محصول رو با قیمت فروشش بسنجید و ببینید چقدر سود داره.یکی از ویژگیهای این شغل شرایط آسا

ن برای راه اندازی و تولید هست. شما حتی داخل خونه و یا توی بالکن میتونید دستگاه میوه خشک کن بذارید و میوه خشک تولید کنید.

مهمترین ویژگی این شغل متنوع بودن محصولات تولیدی هست.صدها نوع میوه و سبزی و صیفیجات، گیاهان دارویی ، کشک ، ماهی خشک ، میگو خشک و….

بله بصورت خانگی امکان تولید هست.و برای مشاغل خانگی دستگاه مناسب وجود داره.البته باید انتخاب درستی داشته باشید.

۱-مصرف انرژی مناسب. 

۲- وزن خود دستگاه کم باشه تا راحت منتقل بشه به طبقات بالا.

۳- آلودگی صوتی نداشته باشه.مثل بعضی از دستگاهها صدای وحشتناک و مهیب نداشته باشه. من اطلاع دارم بعضی مشتریهامون که آپارتمانی هستن دستگاه چیپس میوه ما رو داخل اتاق خواب گذاشتن. و بخاطر هوشمند بودن میوه خشک کن ما و نیاز نداشتن به سرکشی حتی آخر شب هم بارگیری میکنند و دستگاه تا نصف شب روشن هست. بدون اذیت شدن از صدای اون. 

۴ – از نظر ظرفیت دقت کنید که ظرفیت دستگاه میوه خشک کن کم نباشه و زحمت و زمانی که صرف میکنی برای یکی دو کیلو میوه خشک در روز نباشه. 

( توجه داشته باشید هر ده کیلو میوه تازه یک کیلو میوه خشک میده. میوه های آبدار مثل پرتغال هر پونزده کیلو یک کیلو میده.)

 

اگر در سطح مشاغل خانگی یا کارگاهی تولید کنید.علاوه بر خشک کن ، فقط یک دستگاه اسلایسر لازم دارید.و تعدادی وان و آبکش پلاستیکی که ارزان قیمت هم هستند. 

برای مشاغل خانگی همون اسلایسر دستی که به عنوان هدیه همراه با خشک کن میفرستیم مناسب و کافی هست.برای تولید کارگاهی هم اسلایسر صنعتی مناسب حدوداً 3 میلیون تومان هست. 

توجه کنید که هیچ ضرورتی نیست برای خرید دستگاه شستشو یا دستگاه بلانچینگ.میز و وان استیل و هسته گیر و امثالهم.که بعضی فروشنده ها فقط بخاطر فروش و سودشون به شما تحمیل میکنند.مگر اینکه روزانه چندین تن تولید داشته باشید تا این وسایل براتون مفید باشه.

البته اگر هم بخرید پول خودتون هست و از جیب من نیست.

اما چون خود ما تولید میوه خشک هم داریم.با اطمینان به شما توصیه میکنم این وسایل غیر ضروری و گرانقیمت رو نخرید.

بصورت میانگین حداقل صد تا صدوپنجاه درصد سود این کار هست اگه به صورت عمده فروشی کار کنید.

 خرده فروشی بیشتر سود داره. 

به مثال سیب در صفحه راهنمایی مراجعه کنید

نه اصلا اینطور نیست.

قرار نیست همه ما از همه نوع میوه تولید بکنیم..بستگی به شرایط شما داره..مثل توان و ظرفیت تولید.و اینکه به چه محصولاتی دسترسی با قیمت مناسب دارید. اما نمیشه گفت کسی که 10 نوع محصول تولید میکنه سود و درآمدش بیشتر از کسیه که 3 نوع میوه تولید میکنه. اتفاقا گاهی برعکسه. تولید محصولات مختلف باعث اصطحلاک و هزینه بیشتر هست و عدم برنامه ریزی برای گرفتن سفارشات.که توی کار تاثیر منفی داره.مگر اینکه توان تولید شما در حد صنعتی باشه.و قادر باشید از هر محصولی به سرعت میزان مناسب و پاسخگوی مشتری تولید کنید. اما در کل بستگی به موارد مختلفی داره که البته ما دوستانی رو که نیاز داشته باشند در حین تولیدشون راهنمایی میکنیم.

بله اگر واقعا دستگاه خشک کن میوه باشه شما میتونید انواع میوه ، سبزیجات ، صیفیجات ، گیاهان دارویی ، کشک ، ماهی ، میگو و… خشک کنید.

اما اگر دسته گل کپی کارها و کلاهبرداران عزیز باشه و فقط شبیه دستگاه خشک کن میوه باشه، بجای میوه و سبزی فقط میتونه لبخند روی صورت شمارو خشک بکنه.

نه خیر.

حدود 90% این محصولات بصورت فله خرید و فروش میشود.چه عمده فروشی و چه خرده فروشی.مثل فروش تخمه ، بادام ، گردو و انواع آجیل و خشکبار که شاهد هستید عمدتاً خرید و فروش بصورت فله دارند.

اگر بخواهید بسته بندی بکنید باید از اداره بهداشت و سازمان غذا و دارو مجوز بسته بندی بگیرید.

این مجوز در واقع برای مکان کار و بسته بندی شما صادر میشه نه برای شخص. مکان مورد نظر هم باید شرایط درخواستی سازمان غذاو دارو و اداره بهداشت رو داشته باشه.مثل متراژ مناسب،قابل شستشو بودن کف و دیواره،وجود تعداد اتاق مورد نیاز و غیره…

اما اگر به صورت فله محصولات تولیدی خودتون رو بفروشید نیازی به مجوز ندارید و کسی مانع کار شما نیست.

اگه تمایل داشته باشید میتونید از جهاد کشاورزی قسمت صنایع تبدیلی مجوز تولید بگیرید.که ظرف چند روز و خیلی راحت مجوز شمارو صادر میکنند.

از طرف جهادکشاورزی شدیدا از این شغل حمایت میشه چون بخش زیادی از هدر رفت سالانه محصولات کشاورزی، با این شغل جلوگیری میشه و وارد صنعت غذایی میشه.

مواردی که گفتم درباره انتخاب دستگاه خشک میوه واقعی هست نه هرچیزی که فروشنده بهش بگه دستگاه میوه خشک کن.

البته با تلاش بی پایان و لطف بی دریغ متقلبین همیشه درصحنه.و همینطور یاری سبز و همت بلند دلالان بی بدیل این مرز و بوم الان بیش از نود و پنج درصد از دستگاههایی که به عنوان دستگاه خشک کن میوه تبلیغ و فروخته میشوند. فقط شبیه دستگاه خشک کن و با کارایی جاکفشی هستند..*** واقعاخدا قوت دلاوران خلاق***

منوفیلم محصوولات